BEOSZ Beszámoló és Tisztújító Küldöttgyűlés, 2024.

2024.05.06.

2024. április 25-én Tisztújító Küldöttgyűlésre jöttek a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetségének küldöttei a Közszolgálati Egyetem Dísztermébe. A BEOSZ jelképrendszereivel feldíszített teremben a Himnusz elhangzása után, a Mandátumvizsgáló bizottság jelentése alapján megállapításra került, hogy a Küldöttgyűlés határozatképes, majd megválasztásra kerültek a Küldöttgyűlés tisztségviselői. A levezető elnök, Vilner Péter nyá. ezredes kérésére a jelen lévők egy perces néma felállással adóztak az elhunyt bajtársak emlékének.

Ezt követően Hazuga Károly nyá. altábornagy, a BEOSZ elnöke megtartotta kiegészítő felszólalását a kiküldött 2023. évi beszámolóhoz, majd Kopasz Jenő nyá. dandártábornok, gazdasági elnökhelyettes, a 2023.évi gazdálkodásról adott számot. Őt Nacsa Ferenc nyá. törzszászlós a Felügyelő Bizottság elnökének beszámolja követte. A beszámolókat Dr. Végh Ferenc nyá. vezérezredes, a BEOSZ Tanácsadó Testülete elnökének tájékoztatója zárta. A beszámolók határozathozatalok meghozatalával zárultak.

A szünetet követően a 2024 évi feladatok és a Szövetség gazdálkodásának tervét hallgathatták meg a küldöttek, amely szintén határozathozatallal zárult.

A feladatok ismertetése után Hazuga Károly nyá. altábornagy elismeréseket adott át, megköszönve az elismerésben részesültek munkáját. Ezek közül kettőt emelnék ki, a teljes lista a BEOSZ honlapján olvasható (szerk.):

Szövetségért Díj:

Dr. Végh Ferenc nyugállományú vezérezredes, a Tanácsadó Testület elnöke.

Bajtársainkért Díj:

Pintér Ferenc nyugállományú ezredes, a Balassi Bálint Bajtársi Egyesület elnökhelyettese.

Az elismerések átadása után Berdó Gábor Károly nyá. százados, a jelölő bizottság elnöke ismertette a jelölt állítás majd a szavazás rendjét.

A küldöttek az alábbi tisztségviselőket választották meg a következő ciklusra:

Elnökség:

Elnök: Esküdt Lajos nyugállományú ezredes

Elnökhelyettesek:

Paor József nyugállományú ezredes,

Vilner Péter nyugállományú ezredes,

Dr. Honfi Attila nyugállományú ezredes,

Nagyné Czizmás Erzsébet nyugállományú őrnagy.

Elnökségi tagok megerősítése:

Tagszövetségek:

Molnár Zsolt ezredes Magyar Ejtőernyősök Bajtársi Szövetsége,

Dr. Bali Tamás ezredes Magyar Veterán Repülők Szövetsége,

Lévai Miklós nyugállományú alezredes Honvéd Hagyományőrző Egyesület,

Dr. Petruska Ferenc alezredes Honvéd Zrínyi Sportegyesület.

Régióvezetők:

Koós Gábor nyugállományú alezredes Közép-magyarországi Régió,

Hideg István nyugállományú őrnagy Dél-alföldi Régió,

Rácz Mihály nyugállományú ezredes Észak-alföldi Régió,

Kőszegi Ferenc nyugállományú alezredes Észak-magyarországi Régió,

Berdó Gábor Károly nyugállományú százados Közép-dunántúli Régió,

László Attila nyugállományú alezredes Nyugat-dunántúli Régió,

Koppány Zoltán nyugállományú százados Dél-dunántúli Régió.

Felügyelő Bizottság:

Elnöke:

Nacsa Ferenc nyugállományú törzszászlós

Tagok:

Fülöp Lászlóné

Győri Péter Pál ezredes

Méhes Attila nyugállományú főtörzszászlós

Vámosi János t. alezredes

Tanácsadó Testület vezetői:

Elnöke:

Csomós Lajos nyugállományú vezérőrnagy

Elnökhelyettes:

Szabó József ezredes

Titkár:

Erdős László nyugállományú ezredes

Még a Szövetség zászlójának átadása előtt a megválasztott elnök, Esküdt Lajos nyugállományú ezredes javaslatot tett tiszteletbeli elnöki cím adományozására Hazuga Károly nyugállományú altábornagy személyében, amelyet a küldöttek egyhangúlag támogattak.

A Szövetség zászlójának átadása után a régi elnök megköszönte az elmúlt nyolc évet, úgy érezve, hogy az akkori célkitűzéseket nagyrészt sikerült megvalósítani.

A zárszó előtt Sipos Géza nyugállományú ezredes, tiszteletbeli elnök a jövő feladataival kapcsolatos gondolatait osztotta meg a jelenlévőkkel.

Zárszavában az új elnök megköszönve a bizalmat hitet tett a megkezdett út folytatásában, a Szövetség további erősítésének fontosságában.

A küldöttgyűlés a Szózat hangjaival zárult.

Forrás: beosz.hu VéPé, Beosz Facebook Erdős László

Részletek: https://beosz.hu/kuldottgyules24/

Egyesületünk nevében gratulálunk az elismerésben részesülteknek, kiemelten Pintér Ferenc nyá. ezredes bajtársnak és a Szövetség megválasztott tisztségviselőinek, akiknek mindannyiunk érdekében eredményes munkát kívánunk! (szerk.)