Egy szép hétvége Mályiban

2024.05.06.

Április 12-től 14-ig lehetőséget kapott a Balassi Egyesület és a Kórus, hogy 3 szép napot eltölthessen a Honvédség 3.sz KORK üdülőjében, csodaszép környezetben, a Mályi tó partján. Még az időjárás is a kedvünkre tett, hiszen ebben az évszakban ritkán közelíti meg a hőmérséklet a 30 fokot. Jó néhányan közülünk már jártak itt, ismerik a csendet és a tó megnyugtató látványát, s nem utolsó sorban az itt dolgozó személyzet lelkiismeretes munkáját, mert itt valóban minden a kedves vendég kényelmét szolgálja.

A bőséges étkek és a délutáni kellemes napozás után mindkét este a vacsorát követően elérkezett a zenés-táncos est ideje. Ráthy József, a kórus állandó zongorakísérője és társa, a gitáros Vencli Gyula most is kitettek magukért, fáradhatatlanul szolgáltatták a táncos lábaknak a talp alá valót. Szóló énekeseink pedig (Kálmán István, Németh Ferenc, Kremsner József és Vass-Varga László) szintén elandalítottak bennünket a romantikus dalokkal, nótákkal és operett-részletekkel – ahogy már megszoktuk tőlük. A második este születésnapot is ünnepeltünk: Kálmán István, kórusunk veretes tagja 73 éves lett éppen 13-án, szombaton és kedves felesége Márti tortás, pezsgős meglepetésköszöntést szervezett. Az ünnepeltet természetesen Galló István nyá. ezredes, egyesületünk elnöke is köszöntötte mindannyiunk nevében. Majd a hatalmas torta is megérkezett a gyertyákkal és gyöngyözött a pezsgő a poharakban, amit az ünnepelt és kedves felesége egészségére koccintottunk.

Emlékezetes 3 nap volt ragyogó, verőfényes napsütéssel, jókedvvel, tánccal, sok beszélgetéssel és nevetéssel. Köszönjük, nem felejtjük, és ha lehet jövőre is jövünk!

N.Cs.E.