Elnökségi ülés – 2023. 11. 21.

2023.11.25.

Megtartotta a 2023. évi utolsó elnökségi ülését a Balassi Egyesület. A december 08-ai közgyűlés előtt mindenképpen fontos volt ez az összejövetel, mivel elkészült az Alapszabály módosítása és mielőtt a tagság elé kerül, ezt még egyszer meg kellett tárgyalni az elnökségnek és az esetleges észrevételeket szükség szerint beépíteni.

Az Alapszabály módosításához az egyesület több tagja tett javaslatot, ők mind részesei voltak a szerkesztő csoportnak, amely Magócsi Zoltán nyá. ezredes koordinálásával minden bekezdést és paragrafust alaposan átnézett és megfontolt. A módosításokat az elnökség tagjai megvitatták, és néhány változtatás átvezetésével a közgyűlés elé terjesztést elfogadták.

Ezután került sor a 2024-es Munka- és rendezvényterv ismertetésére, amelyet Pintér Ferenc nyá. ezredes állított össze nagy körültekintéssel és az adódó lehetőségek figyelembevételével. Természetesen jövőre is lesz farsangi bál, érdeklődésre számot tartó fórumok, hétvégi pihenés, részvétel a XIII. kerületi rendezvényeken és még sok minden más, amelyre az egyesület tagjai kíváncsiak lehetnek. Reméljük, mindenki megtalálja a neki tetszőt a színes programok között.

Végül pedig 75. születésnapja alkalmából megköszöntöttük Felügyelő Bizottságunk elnökét: Oravecz Mihály nyá. őrnagyot. Kedves színfolt volt a felesége által sütött kiflicskék, amelyek egy szép fonott kosárból kerültek kínálásra. Hát senkit nem kellett biztatni, hogy kóstolja meg! Utána még volt idő a kellemes, baráti beszélgetésre is. Elmondhattuk, hogy eredményes, szép délelőttöt zártunk.

NCsE