Évzáró közgyűlés – 2023.12.08.

2023.12.09.

Évzáró közgyűlésre gyülekezett a Balassi Egyesület tagsága 2023. december 08-án a Honvéd Kulturális Központ Regiment éttermében. Kiemelten fontos volt, hogy határozatképes legyen a közgyűlés, mert az egyik napirend az Alapszabály módosítása volt. Kis csúszással kezdődött a rendezvény – elhúzódott a regisztráció – de örömünkre tagjaink a szükséges létszámban megjelentek a rendezvényen.

Galló István nyá. ezredes, egyesületünk elnöke köszöntötte az egyesület megjelent tagjait, vendégeinket – Koós Gábor nyugállományú alezredest, a BEOSZ KMR vezetőjét, a Bem Egyesület elnökét és Tóth Sándor nyugállományú ezredest a Tiszta Égbolt Bajtársi Egyesület elnökét – és megnyitotta a közgyűlést. Csetényi László nyugállományú törzszászlós bajtársunk, a regisztráció vezetője jelentette a közgyűlésnek a szavazásra jogosult és megjelent tagok létszámát, és megállapíthattuk a közgyűlés határozatképes.

Megemlékeztünk a tavaszi közgyűlés óta elhunyt bajtársainkról, Homola Csaba nyugállományú dandártábornokról és Dorka József nyugállományú főtörzszászlósról. Megválasztottuk a jegyzőkönyvvezető és a jegyzőkönyv hitelesítők személyét, majd a közgyűlés elfogadta a napirendet. Elnökünk tájékoztatta a jelenlévőket az egyesület és az elnökség által végzett 2023. évi munkáról, amit számos fotó illusztrált. Ezután került sor az Alapszabály módosítására vonatkozó javaslat előterjesztésére. Magócsi Zoltán nyugállományú ezredes a javaslat előterjesztője paragrafusonként mutatta be a javasolt módosításokat, amikről a közgyűlés elnökünk – egyben a levezető elnök – vezényletével egyenként szavazott. A Felügyelő Bizottság létszámát érintő javaslattal szemben Vámosi János bajtársunk részéről külön vélemény is elhangzott, amiről külön kellett szavazni. Hosszú és fárasztó procedúra eredményeként a közgyűlés az Alapszabály módosítására vonatkozó javaslatokat és az egységes szerkezetű módosított Alapszabályt elfogadta. A harmadik napirendi pont keretében Pintér Ferenc nyugállományú ezredes előterjesztette a 2024. évi előzetes munka- és rendezvénytervet, amit a közgyűlés Erdős László nyugállományú ezredes bajtárs – XIII. kerületi programokra vonatkozó – kiegészítésével elfogadott. A negyedik napirendi pont keretében Koós Gábor nyugállományú alezredes, régióvezető tolmácsolta a BEOSZ vezetésének üdvözletét.

Galló István nyá. ezredes megköszönte az eredményes munkát és bezárta a közgyűlést. A jól végzett munka után elfogyasztottuk a Regiment étterem nagyszerűen elkészített és felszolgált ebédjét, s közben elbeszélgettünk az asztaloknál ülő régi bajtársainkkal.

szerk