Kórus évzáró – 2023. 12. 14.

2023.12.15.

December 13-án szerdán tartotta a kórus az utolsó próbát 2023-ban. A szokásos beéneklés és egy rövid próba után jól sikerült, hangulatos Karácsonyi házikoncertet hallhattunk a próbateremben. A dalok után került egy kis sütemény és pogácsa is az asztalra. Még nem búcsúztunk, hiszen mindenkit meghívott Hoffmann Ernő tiszteletbeli kórustagunk másnapra egy általa készített ebédre és így csütörtökre tettük az évzárót.

Az idén már második alkalommal rendezett „Ernő féle ebéd” 14-én 13 órakor kezdődött a Bem Egyesületnél. Természetesen az aktív közreműködést vállaló tagjaink már reggeltől dolgoztak a főszakáccsal az előkészületeken, így mire a többség megérkezett már elkészült a finom babgulyás. A hideg ellenére most is az udvaron rotyogott a bográcsban a matéria.

Elfoglaltuk helyünket a szépen megterített asztaloknál, sok-sok sütemény is az asztalokra került, és az első pohárköszöntők közben megkezdődött az ebédosztás. Ezután egy darabig csak a kanalak és poharak zenéjét lehetett hallani és persze halk beszélgetést, mert magyar ember evés közben nem beszél, de mégis. A finom babgulyás közben és után a torkokat is locsolta, akinek szabad volt, és a sütemények is rendesen fogytak. Amikor eljött a pillanat, hogy a jelenlévők az étkezésen túl másra is tudtak figyelni Nagyné Csizmás Erzsébet nyugállományú őrnagy asszony, a kórus szervezeti vezetője néhány mondatban értékelte a 2023-as évet és megköszönte karnagyaink Naszvagyi Vilmos és felesége Zsuzsanna, valamint zenei kísérőnk Ráthy József munkáját. Csetényiné Kati ezt egy-egy szerény ajándékkal is megtoldotta. Természetesen hatalmas köszönet illette a rendezvény kitalálóját és megvalósítóját Hoffmann Ernő bajtársunkat és házigazdánkat a Bem Egyesület elnökét Koós Gábort. Ezután Naszvagyi Vilmosné Zsuzsanna mondta el a karnagyok évértékelőjét. Folytatjuk jövőre is.

Németh Ferenc elővette mindentudó zsebzenegépét és sikerült egy kis közös nótázásra bírnia a jelenlévőket. Jó hangulatban gyorsan telt az idő, fél négy körül elkezdett asztalt bontani a társaság. A házigazdánk irányításával megpróbáltunk rendet rakni magunk után. Reméljük a Bem Egyesület biztosította lehetőséggel máskor is élhetünk.

Köszönet ezért a szép napért mindenkinek, aki megálmodója és részese volt ennek a találkozónak.

Békés, örömteli karácsonyt és boldog új esztendőt kívánunk!

szerk