Nőnap a Stefánián

2024.03.12.

Március 08-án minden évben megünneplik a hölgyeket, így történt ez most is. A Budapesti Honvéd Nyugállományúak Klubja a Nőnap alkalmából felkérte a Balassi Kórust, hogy ezen alkalommal örvendeztesse meg a Honvéd Kulturális Központ színháztermében tartott eseményen az ott megjelenteket. Mivel a kórus koncertje 10 órakor kezdődött, így már fél órával előtte gyülekezett a közönség, s örömmel láttuk, hogy sokan voltak kíváncsiak a műsorra.

A jeles alkalomból a Nyugállományúak Klubjának elnöke, Keszthelyi Gyula ny. dandártábornok köszöntötte szívhez szóló szavakkal a hölgyeket és aki jól figyelt, hallotta, hogy ez a beszéd igazán nem sablonokban bővelkedő volt, hiszen közben és a végén verset is hallottunk. Ezt követte a Balassi Kórus műsora, amelyet két karnagyunk, Naszvagyi Vilmos és felesége, Zsuzsanna úgy állítottak össze, mintha az egy tavaszi virágcsokor lenne. Kezdetben elhangzott a Gaudeamus Hodie (Örvendezzünk ma!) és a Nagyszalontai köszöntő Kodály Zoltán gyűjtéséből, amely beköszöntő után következett a: „Rózsa, rózsa, labdarózsa, az ingó-bingó rózsabimbó, a Kék ibolyácska” stb. – mind gyönyörű illatozó virág, ahogy elképzeljük -, majd végül a dalcsokor zárásaként az „Éljenek a víg nők!”, egy olasz szerző (Giardini) három szólamú műve, amely méltóképpen dicsőíti a női nemet, hiszen így végződik: „…náluk szebb a földön nincs!”

Végül következtek a kórus szólistái: Németh Ferenc gitár-kísérettel Pálkerti Zsuzsanna „Nőnapi köszöntő” című dalát adta elő, majd Vass-Varga László andalította el a közönséget Nino Rota-Váradi Zsuzsanna szerzeményével, a „Gyöngéden ölelj át, és ringass szerelem”-mel. Harmadiknak Kálmán István gyönyörű hangján szólt Schöck Ottó és S.Nagy István dala a „Virágeső hulljon reád”.

Ezután karnagyunk következett, közkívánatra az oly sokszor hallott és soha meg nem unható Surda dalát énekelte eredeti nyelven Naszvagyi Vilmos a kórus refrén kíséretével. A taps után Keszthelyi tábornok úr nem feledkezett meg a kórus hölgy tagjairól és mindenkit megajándékozott egy cserép tavaszköszöntővel, s a fiúk is kaptak egy kis meglepetést. Hát így zárult a Nőnap a Stefánián, szép délelőtt volt mindenki örömére, s aki a hölgyek közül ott volt, bizonyára nem bánta, hogy nőnek született.

NCsE