XXXI. Katonanemzedéki Találkozó

2023.12.02.

A Bálna Honvédelmi Központban tartotta a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetsége a XXXI. Katonanemzedéki Találkozót, november 27-én.

A Himnuszt követően Hazuga Károly nyugállományú altábornagy, a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetségének elnöke köszöntötte a Találkozó résztvevőit, majd Dr. Czermann János, a Honvédelmi Minisztérium stratégiáért és humánpolitikáért felelős helyettes államtitkára méltatta a rendezvényt.

Ezt követően a katonagenerációk közötti együttműködés fontosságáról, a generációk közötti összefogás erősítéséről tartott fórumon dr. Benkő Tibor nyugállományú vezérezredes, volt honvédelmi miniszter, Prof. dr. Szenes Zoltán nyugállományú vezérezredes, a Magyar Hadtudományi Társaság elnöke és a fiatalabb generáció képviseletében Fehérvári Ádám hallgató törzsőrmester, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar másodéves hallgatója szólt az egybegyűltekhez.

A Találkozó elismerések átadását követően állófogadással zárult. A BEOSZ életében fontos rendezvényről összefoglalót a szövetség honlapján olvashattok.

Érdemes megnézni. (szerk)